Структура та органи управління ліцею
Структура закладу
Система управління Родниківського ліцею імені Т.Г. Шевченка Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області відповідає ст. 24 Закону України «Про освіту» №2145-VIII від 05.09.2017 та Статуту закладу.
1. Термін здобуття освіти в Закладі:
- початкова освіта тривалістю чотири роки;
- базова середня освіта тривалістю п’ять років;
- профільна середня освіта тривалістю два (три) роки.
2. На рівнях початкової та базової середньої освіти освітній процес може організовуватися за циклами, визначеними спеціальним законом, поділ на які здійснюється з урахуванням вікових особливостей фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей.
3. Здобуття профільної середньої освіти в закладі передбачає академічне спрямування - профільне навчання на основі поєднання змісту освіти, визначеного стандартом профільної середньої освіти, і поглибленого вивчення окремих предметів з урахуванням здібностей та освітніх потреб здобувачів освіти з орієнтацією на продовження навчання на вищих рівнях освіти.
4. Індивідуальне, дистанційне навчання та навчання екстерном у Закладі організовується у порядку, визначеному Міністерством освіти і науки України.
5. Поділ класів на групи для вивчення окремих предметів у Закладі здійснюється згідно з нормативами, встановленими Міністерством освіти і науки України.
Управління Родниківського ліцею імені Т.Г. Шевченка Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області
в межах повноважень, визначених законами та установчими документами закладу, здійснюють:
1) засновник – Паланська сільська рада Уманського району Черкаської області. Заклад підпорядкований уповноваженому засновником органу - відділу освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області, який:
- затверджує установчі документи, їх нову редакцію та зміни до них;
- укладає строковий трудовий договір (контракт) з директором ліцею, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами;
- розриває строковий трудовий договір (контракт) з директором ліцею з підстав та у порядку, визначених законодавством та установчими документами;
- затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт ліцею у випадках та порядку, визначених законодавством;
- здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю ліцею;
- здійснює контроль за дотриманням установчих документів ліцею;
- забезпечує створення інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;
- здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;
- не має права втручатися в діяльність закладу освіти, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та установчими документами;
- забезпечує та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним ліцею на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов;
- у разі реорганізації чи ліквідації ліцею чи його філії забезпечує здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти;
- забезпечує відповідно до законодавства створення в ліцеї безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами.
2) керівник закладу освіти – директор Родниківського ліцею Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області – Слупіцька Олександра Іванівна. Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу. Повноваження та відповідальність керівника закладу освіти визначається законом та установчими документами закладу освіти.
3) постійно діючий дорадчий колегіальний орган управління закладу освіти – педагогічна рада, повноваження якої визначаються Законом і Статутом закладу освіти. Директор ліцею є головою педагогічної ради – постійно діючого колегіального органу управління закладом.
4) колегіальний орган громадського самоврядування – Рада ліцею. Вищим органом громадського самоврядування ліцею є загальні збори колективу, що скликаються не менше одного разу на рік.
5) органи самоврядування здобувачів освіти – учнівське самоврядування;
6) інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти. У ліцеї створені і діють батьківський комітет, методичні спільноти, положення про які затверджено педагогічною радою та наказом по ліцею.