Родниківський ліцей імені Т.Г. Шевченка – інноваційний заклад загальної середньої освіти, працює за моделлю «Школа екологічної культури та планетарного мислення»

Науково-методична тема: «Формування високоосвіченої, інтелігентної, активної, успішної, творчої особистості з планетарним мисленням та сформованою екологічною культурою».

Приміщення ліцею збудоване в 2012 році.

У освітньому закладі функціонує 12 навчальних кабінетів, 7 класних кімнат, 1 майстерня технічної праці, 1 кімната обслуговуючої праці. До послуг учнів актовий та спортивний зал, 1 спортивна зала, актовий зал, 12 мультимедійних комплексів, стрілецький тир, 1 комп’ютерний клас,  бібліотека, медичний кабінет, методичний кабінет, кабінет психологічної служби, кабінет логопеда, Lego кабінет, цифрове та лабораторне обладнання кабінетів хімії, фізики, біології. У ліцеї наявна мережа INTERNET, існує власний WEB-сайт, соціальна сторінка Facebook.

У 9-А класі поглиблено вивчається– англійська мова, у 9-Б – українська мова. У 11 класі вивчається профільний предмет – біологія та екологія. Згідно нових державних стандартів в 5-8 класах вивчалася друга іноземна мова  -  німецька.

Для задоволення освітніх запитів учнівської молоді в ліцеї функціонують різноманітні гуртки.

Педагогічний колектив закладу бере участь у  науково-педагогічних проектах: «Інтелект України», «Розумники», «Інноваційні школи Черкащини», як заклад екологічної культури та планетарного мислення.

Працює над методичною темою: «Формування високоосвіченої, інтелігентної, активної, успішної, творчої особистості з планетарним мисленням та сформованою екологічною культурою».

На базі закладу проводяться районні та обласні семінари - практикуми, районні спортивні змагання, районні олімпіади з базових дисциплін, конкурс імені Петра Яцика, конкурс імені Т.Г. Шевченка, конкурс «Учитель року»,   конкурс «Грайлива веселка», обласні курси підвищення кваліфікації для вчителів початкових класів.

Учні закладу беруть активну участь у районних обласних   та Всеукраїнських конкурсах, змаганнях.

Лауреати та переможці регіонального фестивалю з робототехніки.  22 січня 2022 року в режимі онлайн відбувся П’ятий регіональний фестиваль з робототехніки. Учасники фестивалю взяли участь у змаганнях: «Командна модель», «Кодування», «Командний постер», «Гра роботів», «Інноваційний проєкт», «Дизайн робота» та «Основні цінності», а також в руханках та інтелектуальних іграх.

Учителі ліцею є активними учасниками виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини», переможцями конкурсу «Вчитель року» на рівні району

Педагогічними працівниками ліцею, а саме вчителями 1-4, 5-6 класів,  пройдено навчання згідно Концепції НУШ.

Лауреати Міжнародного освітянського наукового форуму «Сучасний стан освіти і науки в Україні. Стратегія розвитку».  Нагороджені грамотою за високі професійні здобутки у вихованні та навчанні молодого покоління та  медаллю «За заслуги в галузі освіти і науки».

Заклад бере участь у міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти», нагороджені дипломом МОН України  за творчу працю з підвищення якості національної освіти та «Інноватика в сучасній освіті», нагороджені дипломом МОН України за активну участь та представлення освітніх інноваційних технологій.

Брали участь у Х Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» на тему «Інтеграція ресурсів Державного стандарту та інноваційних практик у процесі реалізації наскрізних змістових ліній в освітньому середовищі».

Лауреати Міжнародного конгресу та занесені до картотеки «Флагмани освіти і науки України - 2018». Нагороджені грамотою за значний внесок у підготовку та розвиток високого інтелектуального, культурного, морального рівня молодого покоління та медаллю «Флагмани освіти і науки України».

Команда  «Modern Kids» зайняла ІІ місце в обласному відборі фіналістів Освітнього проекту «Відкривай Україну» в Черкаській області та отримала Диплом у номінації «Команда глядацьких симпатій».

Заклад став пілотною у проекті "Рамка безперервного професійного розвитку вчителів."

Співпрацюємо з Корпусом миру США в Україні.

У освітньому закладі створено організацію дитячого самоврядування  «Родина», до складу якої входять учні 1 – 11 класів. Значну увагу приділяють  вивченню історії рідного краю. Учні є активними учасниками  у проектах  Ліги старшокласників «Квіти біля школи», «Добро починається з тебе», «Здоровим бути модно».

Заклад загальної середньої освіти співпрацює із закладами вищої освіти міста Умані та міста Києва (Київським національним університетом права НАНУ).

На 1 вересня 2021 року створені умови для навчання в перших класах згідно з вимогами Нової української школи, створено 4 класи, які навчаються за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України», у 2021 році відкрито 3 інклюзивних класи.